Тиждень з протидії булінгу

Дата: 04.11.2022 16:18

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу у Ковалівському ліцеї психологічною службою було організовано та проведено ряд цікавих та корисних заходів. Зокрема :

• Тематичні години спілкування: « Стоп булінг. Національна дитяча гаряча лінія.» (5-6 класи);
  • Бесіда «Що таке булінг.» з переглядом мультфільмів про булінг  та обговоренням.  (1-4 класи);
  • Заняття з елементами тренінгу : «Запобігання насильства над дітьми», «Як не стати жертвою булінгу.», «Кібербулінг, як не потрапити в пастку шахраїв» (9-11 класи);
  • Розміщення порад батькам щодо зменшення ризиків булінгу та кібербулінгу для своєї дитини на інформаційних стендах закладу, на сайті школи та на сторінках у соціальних мережах.

Проведені заходи були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінгу» і його різновиди та профілактику цього явища в закладі освіти.