Тиждень української мови та писемності

Дата: 15.11.2018 18:04

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур′ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Максим Рильський

З 06.11 по 10.11.2018 року у Ковалівському НВК « ЗОШ І – ІІІ ступенів-ліцей»  був проведений тиждень української мови та писемності, метою  якого було  донести до  учнів  красу  і  багатство української  мови ; поглибити  знання  з рідної мови.

На загальношкільній  лінійці школярів ознайомили  з  основними заходами  та  конкурсами  тижня.

У  шкільній бібліотеці  було влаштовано виставку  книг, газетно-журнальних  публікацій  на  тему: « О мово вкраїнська! Хто  любить  її, той  любить  мою Україну!»

Для  учнів  6 –х класів було  проведено лінгвістичну  вікторину  «Я  люблю  свою мову»;бібліотечний  урок «Не  бійся заглядати  у  словник…» (5 –ті класи);  мовознавчий  конкурс  «Відгадай  слово».  Протягом  тижня  проведено  по  класах  виховні години.

9 листопада учні  та  вчителі Ковалівського НВК  взяли  участь  у  написанні  Всеукраїнського диктанту  національної  єдності.

Урочисте  закриття  Тижня української  мови  проходило під  гаслом: «Вертайся,  рідна  мово,  у  серце народу, у  душу  Вкраїни».  І діти дійшли  висновку : « З  рідним словом  міцніє  держава».