Єдиний скарб у тебе - рідна мова

Дата: 15.11.2018 18:47

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства

П. Куліш

9 листопада – День української писемності та мови. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, в якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

Цей день  у Ковалівському НВК розпочався зі святкової лінійки,на якій учні 11 класу розповіли про історію Дня,пригадали окремі цікаві факти про українську мову.

Під час прослуховування «Гімну українській мові» школярі утворили вислів: «З рідним словом міцніє держава».

У шкільних коридорах було розміщено вислови про мову, а в шкільній бібліотеці – виставку книг.

Увазі старшокласників був представлений документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.

9 листопада у День української писемності та мови у 6-А класі відбулася поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Шестикласники прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову,що дісталась нам у спадок від наших пращурів!