Шаховий турнір у Брацлаві

Дата: 11.05.2018 23:27

Командна  першість  Немирівського  району  зібрала  команди  з  с.Ковалівки,  смт.Брацлав,  м.Немирова,  м.Тульчина 6 травня у Брацлаві.

Ковалівський  НВК  представляло  дві  команди:  Ковалівка – 1  та  Ковалівка – 2.  Ковалівка – 1 –головна  команда  включала:  Волинця  Віктора  (11кл.),  Тиркала  Вадима (капітан команди),  Звєкова  Олександра (8 кл.),  Мудрак  Вікторії  (6-Акл.).  у  складі  Ковалівки – 2 грали  Волошин  Дмитро  (7 кл.),  Кудрань Олександр (капітан команди),  Саражинський  Михайло (6-А кл.),  Волинець Софія (7 кл.).

Шахісти  школи  грали  серед  старших.  Сюди  входили  дві  брацлавські  команди,  укомплектовані  студентами  Брацлавського  та  Немирівського  технікумів.  Капітаном  Брацлава – 1 був  Максим  Вітвіцький  студент  вишу,  учасник  регулярної першості  району  серед  дорослих.  Зрозуміло,  що  20-24-літні  юнаки  розраховували  на  легку  перемогу  над  дітьми  й  почали  ділити  між  собою  лаври.  Проте,  їх  надії  не  виправдались.  Маленькі  ковалівчани  вчинили  запеклий  опір.

Окрасою  змагань  став  поєдинок  між  Мудрак  Вікторією  та  19-річною  шахісткою  команди  Брацлав – 2.  Напружена   непередбачувана  партія  тривала  більше  години,  ініціатива  переходила  з  рук  в  руки.  Гру  закінчували  під  шаховий  годинник.  Тут  проявився  досвід  тендітної  шестикласниці  (Віка  неодноразово  приймала  участь  в  змаганнях  і  зовсім  не  боїться  грати  з  шаховим  годинником).  Вона  добилась  явної  переваги  і  з  честю  виграла.  До  речі,  саме  очки  здобуті  нею  і  визначили  переможця  змагань.

Якщо  в  першій  партії  Тиркало  Вадим  та  Звєков  Олександр  маючи  перевагу  віддали  перемогу  противнику  (зіграла  роль  різниця  у  віці),  то  в  подальшому  вони  нікому  не  дали  ніяких  шансів.

Надійно,  як  завжди,  зіграв  чемпіон  школи  Волинець  Віктор.

Гарною  школою  став  турнір  для  гравців  Ковалівки-2.  Саме  в  таких  жорстких  протистояннях  гартується  характер.  Необхідно  відмітити  стабільну  гру  Волинець  Софії,  яка  дебютувала  в  змаганнях  такого  рівня.

Також  було  організовано  товариську  зустріч  з  шахістами,  які  представляли  Будинок  дитячої  творчості  м.Тульчин.  Всі  хто  взяв  участь  (Звєков О.,  Кудрань О.,  Тиркало В.,  Мудрак С.)  впевнено  перемогли.  «Ви  звідки?!»-, допитувався  тренер  тульчинців.

Результат?  Перше  місце  за  Ковалівкою – 1.   Грамоти  за  кращу  гру  по  дошках:  Мудрак В.,  Волинець В.,  Тиркало В.,  Звєков О.,  Волинець В.