24-а першість школи з шахів

Дата: 11.05.2018 23:50

9  травня  в  приміщенні  школи  пройшов  традиційний  24-й  по  рахунку  відкритий  шаховий  турнір  присвячений  73-й  річниці  Дня  Перемоги  над  нацизмом.

В  змаганнях  прийняли  участь  14  кращих  шахістів  школи,  які  змагались  у  двох  номінаціях:  серед  юнаків  та  серед  дівчат.  Серед  дівчат  несподіванок  не  відбулось.  Мудрак  Вікторії   (6-А  клас)  ніхто  на  даний  час  не  здатен  кинути  виклик.

А  ось  у  боротьбі  за  першість  серед  юнаків  трапилась  сенсація.  І  не  одна.  Остапенко  Роман  (5-А  клас)  переміг  більш  досвідченого  Звєкова  Максима  на  останній  секунді  гри.  Кудрань  Олександр  та  Верховод  Віталій  (6-А клас)  не  змогли  вийти  в  друге  коло – був явно не їх день.  У  боротьбі  за  третє  місце  грали  Тиркало  Вадим  та  Звєков  Олександр.  Ця  партія  була  вкрай  драматичною.  Вадим,  рейтинг  якого  вищий,  гру  почав  агресивно  і  домігся  переваги  в  силах.  Звєков  Олександр,  мабуть,  згадав,  що  він  діючий  чемпіон  району  серед  учнів  6-9 класів,  переламав  ситуацію  і  в  ендшпілі  (так називають заключну частину шахової партії)  вже  у  нього  була  явна  перевага.

Але  найбільш  неочікуваним  був  фінальний  поєдинок,  де  зустрілись  неодноразовий  чемпіон  школи  та  Немирівського  району  Волинець Віктор  (11 клас)  та  учень  7-го класу  Волошин  Дмитро.  Старшокласник  забув,  що  до  будь-якого  противника  слід  ставитись  з  повагою.  На  заняттях  шахового гуртка він теж постійно перемагав…  І  допустився  фатальної  помилки.  Дмитро  отримав  шанс  і  скористався  ним  на  всі  100.  Заслужена  перемога  і  новий  чемпіон  школи – Волошин Дмитро.