План роботи методичного об’єднання вчителів філологічного циклу на 2017-2018 навчальний рік

І засідання

Методична скринька

1. Аналіз роботи вчителів – філологів (українська мова та література, зарубіжна література, російська мова, іноземні(англійська,польська) мови) за 2016-2017 н.р.  Лютенко Л.І.

Затвердження плану роботи на 2017-2018_н.р.   Чухно Н.І.

2. Опрацювання інструктивних документів Міністерства освіти і науки, Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, районного відділу управління освіти і науки щодо роботи вчителів-філологів у 2017-2018 н.р  Чухно Н.І.

3. Про результати здачі ДПА з української мови та літератури учнів 9, 11 класів у 2016-2017 н.р. і вироблення рекомендацій щодо усунення недоліків .

Вчителі укр. мови та літ.  Василиха Г.С., Касіяненко С.І.,ЛютенкоЛ.І.

4. Науково-методичний супровід викладання предметів філологічного циклу за новими програмами відповідно до Державного стандарту повної загальної середньої освіти . Організація навчально-виховного процесу у дев’ятих класах загальноосвітніх навчальних закладів . Дидактичні можливості підручників для 9-х класів. Прийоми роботи з підручниками.  Вчителі укр. мови та літ. Василиха Г.С., Чухно Н.І.

5. Про організацію системної підготовки учнів до Всеукраїнських учнівських олімпіад, інтелектуальних та інтерактивних конкурсів в 2017-2018н.р.

Вчителі укр.. мови та літератури Касіяненко С.І.,ЛютенкоЛ.І.

ІІ засідання

Засідання професійного клубу

1.Підвищення якості уроку через упровадження інноваційних технологій.

Відкритий урок з української літератури у 6 кл. «Книга будує мости і відкриває світи»

2.Звіт вчителя української  мови та літератури на тему: "Особистий сайт учителя як його особисте портфоліо". Вч.укр.мови та  літ. Чухно Н.І.

3.Про результативність участі учнів у І, ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка та конкурсі знавців української мови ім.П.Яцика.  Вч. укр. мови та літ.

4. Про підготовку і проведення предметних тижнів (української мови та літератури, іноземної мови).Члени ШМО

5.Використання  інноваційних технології на уроках та в позаурочній діяльності. Учитель іноземної мови Гаража Р.О.

6.Нові методи та підходи в організації позакласної роботи з метою підвищення інтересу учнів до культури рідного краю. Учитель польської мови Сук Л.В.

ІІІ засідання

Січень

Ярмарок педагогічних ідей

1. Використання інноваційних технологій учителями іноземної мови . Вч. Верховод А.В.

2. Вироблення рекомендацій на допомогу учням, учителям і батькам 9, 11 класів для підготовки до ДПА та ЗНО з української мови та літератури, іноземної мови Вч. укр. мови та літ. Василиха Г.С.

3. Урок зарубіжної літератури як синтез мистецтва. Проектна діяльність.

Вч. заруб. літ. Лютенко Л.І

4.Розвиток творчих здібностей школярів та використання ІКТ на уроках зарубіжної літератури.

ІV засідання

Травень

Вернісаж педагогічних знахідок

1. Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках української мови та літератури – запорука творчості вчителя й успішності учнів. Вч.укр.мови та літ. Чухно Н.І.

2. Ознайомлення з інструктивними листами Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Вінницької обласної державної адміністрації, районного відділу управління освіти і науки про закінчення 2017-2018 н.р. та організацію і проведення ДПА з української мови для учнів 9,11-х класів, ЗНО учнів 11-х класів. Методичні рекомендації щодо підготовки учнів до здачі ДПА та ЗНО. Заст. директора ШуповалЛ.В.

3.Підготувати і проаналізувати відкриті уроки, заняття, які демонструють реалізацію компетентнісного підходу до навчання, нестандартні форми і методи навчання, володіння новими технологіями, спрямованими на розвиток особистості учня. Члени ШМО

4. Зернини передового педагогічного досвіду Члени ШМО

5. Формування основних груп компетентностей учнів через впровадження активних та інтерактивних методів навчання. Вчит. укр. мови та літ. Якимець О.Б.

5. Підготувати до публікації матеріали про кращий досвід, накопичений в рамках методичного об’єднання, методичні матеріали до районних, міських, обласних виставок-ярмарків педагогічних ідей.  Члени ШМО