Тиждень трудового навчання

Дата: 28.04.2019 08:51

Відповідно до плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік та з метою актуалізації питання виховання працьовитої особистості, підняття престижності праці як результату трудової діяльності людини,  підготовленої до життя і активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного, інформаційного суспільства в період з 15 по 19 квітня   2019 року в Ковалівському  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» був проведений тиждень трудового навчання та технологій, в рамках якого  відбулися такі заходи:

-Конкурс  знавців  трудового навчання (розгадування кросвордів,  ребусів, головоломок, шарад)

-Трудовий  десант «Чисте  довкілля»

-Виготовлення сувенірів та декоративних писанок ( учні школи, гуртківці)

-Підготовка до свята « Збираємо Великодній кошик» (5 кл.) Виготовлення сувенірів та декоративних писанок ( учні школи, гуртківці )

-Мистецтво виготовлення дерев’яної писанки (учні школи, гуртківці )

Бесіди на  тему: «Усі професії важливі, усі професії необхідні», «Можу, хочу, треба» (9 кл.)

-Виготовлення сувенірів, прикрашання Писанкового дерева

-Виставка  творчих  робіт , виготовлених  на уроках трудового навчання  і вихованцями  гуртків

В ході проведених заходів передбачалося виконання таких завдань: створення сприятливих умов для всебічного розвитку кожного учня, формування компетентностей  творчої діяльності, саморозвитку, самоосвіти; формування в учнів практичних навичок творчої діяльності, розвиток творчого та критичного мислення;  формування культури поводження з різноманітними засобами праці; обґрунтованого вибору професії з урахуванням власних здібностей, уподобань та інтересів; виховання активної життєвої позиції, готовності до безперервної професійної освіти; створення умов для реалізації особистісно-орієнтованого підходу до навчання, виховання та розвитку особистості.

Слід відмітити, що вчителі трудового навчання Шевчук Галина Сергіївна та Баранов Олександр Анатолійович, які на високому професійному рівні провели тиждень трудового навчання,  використовують в роботі нестандартні та нетрадиційні технології навчання та виховання учнів, що спрямовані на розкриття творчої та ініціативної особистості і дають змогу залучати учнів до активної співпраці.

Протягом усього тижня була представлена виставка учнівських робіт, виготовлених на уроках трудового навчання та у позакласний час.