Тиждень толерантності

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей в Ковалівському ліцеї з 15 по 19 листопада пройшов Тиждень толерантності. Впродовж тижня робота спеціалістів психологічної служби була спрямована на формування в учасників освітнього процесу принципів терпимості, доброзичливості, взаємної поваги, почуття доброти, чуйності, милосердя, гуманності та мирного співіснування. План проведення тематичного тижня був насичений і різноманітний, кожен день був присвячений певному кольору та має свою тематику.

У понеділок «День толерантності» був зеленим. День надії, безпеки, юності, спокою. Зелений колір – скромний, спокійний, вологий, м’який. Розпочався цей день з інформаційної хвилинки «Що таке толерантність?», та інформування про план заходів на тиждень. Цього дня учні ліцею, а саме 5-11 класи,  створювали квітку толерантності. Для учнів 10-11 класів практичний психолог Чорната І.В. провела  заняття з елементами тренінгу «Вчимося толерантному спілкуванню».

Вівторок «День посмішки і гарного настрою» виявився дуже сонячним і яскравим, адже він був жовтим. Жовтий колір – це колір сонця, радості і оптимізму. У цей день, учні нашого ліцею мали можливість взяти участь у акції «Візьми з собою частинку гарного настрою», під час якої їм було запропоновано взяти записку з побажанням та смачненький сюрприз до неї. Ще одна акція, у якій взяли участь всі учні ліцею проходила під назвою «Подаруй світу посмішку». Під час якої соціальний педагог Горбенко О.П. фотографувала посмішки всіх бажаючих, після чого фото були оформлені в колажі та вивішені у фойє школи. Для учнів  8-9 класів було проведено заняття з елементами тренінгу «Дозволь собі бути щасливим».

Середа « День відкритості і тактовності», колір дня білий.  Білий — це найсвітліший з кольорів, символ чистоти і невинності. Він приносить спокій і гарне самопочуття, пом'якшує емоції, служить хорошими ліками від стресу, дає відчуття свободи. Цього дня учні середньої та старшої школи взяли участь у тестуванні « Наскільки Ви толерантні?», за результатами якого можна зробити висновки, що усі учні знають і розуміють, що таке толерантність.  Учні початкової школи створювали «Дерево Толерантності», на якому вони писали риси толерантної та інтолерантної людини. Під час створення дерева діти обговорювали якою повинна бути толерантна людина. Також всі учасники освітнього процесу мали змогу написати свої думки на паркані відвертості « Я хотів би сказати…».

Четвер «День взаєморозуміння та порозуміння» зафарбувався у синій колір. Для учнів початкої школи були проведені бесіди про добро та толерантність.

П’ятниця « День ввічливості», стала червоною. Недарма червоний асоціюється з сонцем, вогнем, енергією, коханням. Він надає впевненості, заряджає енергією, позбавляє від туги і негативних емоцій, викликає відчуття тепла і має зігріваючу дію. Для учнів 1- 2  класів була проведена година спілкування "Планета толерантності". Учні 3 та 4 класів прийняли участь у тренінгу "Будьмо толерантними".

Психологічна служба Ковалівського ліцею дякує усім учасникам освітнього процесу, які активно приймали участь у тижні.