Кабінет психологічної служби

Основні напрями роботи практичного психолога

−    Психодіагностична робота

−   Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота (індивідуальна та групова)

−    Консультаційна робота (з педагогами та батьками)

−    Психологічна просвіта

−    Організаційно - методична робота

Психодіагностична робота

Метою діагностичної роботи є:

−    Поглиблене психолого-педагогічне вивчення учня протягом усього періоду навчання у школі, виявлення її індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, динаміка розвитку.

−    З’ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні учнів

Діагностична робота відповідно до конкретних завдань проводиться з окремою дитиною, з групою дітей, а також з класом в цілому.

Результати психолого-педагогічного вивчення є підставою для складання індивідуальних, особистісно зорієнтованих розвивальних і корекційних програм.

Корекційна робота з дітьми

Цей напрямок діяльності психолога в навчальному закладі має на меті сприяння повноцінному психічному та особистісному розвитку дитини.

Основні завдання психолога, який працює з дітьми шкільного віку, полягають у психологічному супроводі природного розвитку дитини, який включає розвиток основ довільності психічних процесів у неї і тренування психічних процесів та функцій.

Корекційна робота із дітьми може бути індивідуальною чи груповою.

Консультаційна робота

Метою консультаційної діяльності практичного психолога є підвищення рівня психологічної компетентності, заохочення до вивчення кожної дитини, розвиток психологічного мислення, допомога кожному  в опануванні методів індивідуального і особистісно зорієнтованого підходу у вихованні.

Консультаційну роботу психолог проводить з учнями, з педагогічним працівниками закладу, з батьками учнів.

Метою консультаційної роботи із батьками школярів є привернути увагу батьків до долі власної дитини, допомогти зрозуміти вирішальне значення шкільних років у розвитку особистості, ролі тата і мами і родинної атмосфери загалом у формуванні таких базисних якостей дитини, як почуття впевненості, захищеності, вміння радіти, співчувати, виявляти творчу ініціативу, бути активним, дбати про добрі стосунки з членами сім’ї, з друзями, вміти гідно поводитися в разі перемоги чи поразки.

Психологічна просвіта

Завданням психологічної просвіти є підвищення психологічної культури, пропагування психологічних знань серед учнів,батьків та вчителів.

Методами психологічної просвіти є: виступи психолога на батьківських зборах, виступи на педрадах, психологічні тренінги для учнів, батьків та педагогів, семінари, відкриті покази  корекційно- розвивальних занять, школи педагогічної майстерності.

Організаційно-методична робота

Важливим напрямом діяльності практичного психолога є також і методична робота, адже вона є базою для інших напрямів роботи. Зокрема важливими є: розробка та адаптація корекційних і розвивальних програм для роботи із дітьми, розробка рекомендацій для батьків та вихователів, підбір психологічної літератури, підбір та розміщення інформаційних матеріалів на стенді, обладнання психологічного кабінету.