Щодо форм медичних довідок, що надаються у заклад освіти

Дата: 14.08.2021 15:33

Нормативна база, що регулює видачу медичної документації:

1. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;

2. Наказ МОЗ України 29.11.2002 № 434 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні»;

3. Наказ МОЗ України № 1 від 10.01.2006 № 1 «Про затвердження Форм первинної

облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної

захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення»;

4. Наказ МОЗ України від 16 серпня 2010 № 682 «Про удосконалення медичного

обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (із змінами і доповненнями, внесеними наказом МОН України від 23 травня 2012 року №382);

5. Лист МОН від 24.04.2018 № 111-01/123 «Щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладу освіти» (https://moz.gov.ua/uploads/0/4800-list_mon.pdf)

Інформуємо, що профілактичні огляди перед вступом дитини до школи врегульовані наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 року «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Цим наказом також затверджено «Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів» і форми довідок, які необхідно надавати у заклади освіти. Після проведення профілактичного огляду, лікувально-профілактичним закладом за місцем спостереження учня батькам або іншим законним представникам видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 086-1/о

«Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники закладів середньої освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Наказ МОЗ України № 1 від 10.01.2006 № 1 затверджує Форму первинної облікової

документації № 063/о «Карта профілактичних щеплень», яка містить усю необхідну інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Згідно з Наказом, Форму № 063/о заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форм власності та ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, зазначені у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Форма 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» видається всім дітям відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 16.08.2010 № 682 «Схема періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів»:

1. Дітям які вступають у ЗЗСО.

2. Дітям 2-11 класів видають форму 086-1/о, в якій у графі 10 вказують проведені

профілактичні щеплення, які зроблені дитині після первинної (при оформленні в школу)

видачі форми 086-1/о та вказувати:

а) «щеплений (-а) по віку повністю»;

б) «дитина в процесі вакцинації та ревакцинації»;

в) «відмова від профілактичних щеплень»;

г) «щеплення протипоказані постійно або довготривало». В даному випадку додається

медичний висновок комісії про відвід від проведення профілактичних щеплень по

медичних показах.

3. На дітей 10-11 класів при видачі форми 086-1/о додатково видавати форму 086-2/о

«Карта профілактичної роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, їх

батьками або законними представниками щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем".

Форми 063/о «Карта профілактичних щеплень»:

1. Видача форми 063/о проводиться всім дітям, які вперше оформляються у заклад

загальної середньої або дошкільної освіти та яким своєчасно проведені

профілактичні щеплення, дітям з порушеним календарем щеплень, які знаходяться в процесі вакцинації та (або) ревакцинації, згідно індивідуального графіку проведення профілактичних щеплень.

2. Дітям, які мають постійні або довготривалі (більше 6 місяців) протипокази до

профілактичних щеплень окрім форми 063/о надається відповідний медичний

висновок засідання комісії (комісія ЛКК) при ТМДКЛ з питань оформлення

протипоказів до профілактичних щеплень.

3. У випадку відмови батьків від профілактичних щеплень при оформленні дитини

вперше в заклади дошкільної або загальної середньої освіти, дитині надається довідка комісії лікувального закладу про відмову батьків дитини від профілактичних щеплень, проводиться бесіда щодо необхідності проведення профілактичних щеплень дітям, які будуть відвідувати організовані колективи. Копію ЛКК відмови вручають батькам, а ті по бажанні,- керівникові установи (школи).

Тобто, довідка видається, а відповідь батьків, що вони нічого не отримали – неправдива.