Вечорниці

Дата: 27.12.2020 16:09

З-поміж найбільших зимових свят ,мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія Первозванного. Саме тоді , за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства – починаючи ворожіннями і закінчуючи забавами і піснями. У Ковалівському НВК  теж відбулися «Вечорниці на Андрія», які підготували учні 6-Б класу .

Прийняла вечорниці дбайлива господиня – класний керівник Лариса Василівна Сук.  Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата. Очікуючи парубків, вони співали українських пісень, займалися приготуванням вечері. З гучними та веселими піснями на вечорниці прийшли  й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам.

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів.

Але найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити» - головного атрибута, символу Сонця, щастя , достатку, добробуту та надії.

Наприкінці свята господиня пригощала присутніх в зала варениками та пиріжками.

Андріївські Вечорниці продемонстрували, що сучасна молодь знає українські традиції, дотримується і поважає їх.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Kovalivka.school&set=a.158557049359866