День читання вголос
1 лютого - Всесвітній день читання вголос (це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві).
Всесвітній день читання вголос (англ. World Read Aloud Day) — свято, започатковане 2010 року міжнародним освітнім проєктом LitWorld .
У 2009 році у різних країнах світу вперше стартувала цікава акція – Всесвітній день читання книжок вголос. Вже дванадцять років учасники освітнього флеш-мобу обирають книжки на свій розсуд, знаходять вдячну аудиторію та починають читати художні чи навіть наукові твори вголос. Всесвітній день читання – визначна подія, яку проводять вже в 173 країнах світу. Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Дата флеш-мобу щороку змінюється, у 2021-му акція випадає на 1 люте.
Ми живемо в сучасному світі в добу технологій, які дуже стрімко розвиваються та захоплюють усі сфери нашого життя. Як часто ми бачимо дитину, яка не відриває очей від екрана смартфона чи планшета – у парку, в кафе, у дворі біля дому, у транспорті і т. д. Читаючи більше книжок, діти отримують шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися.
Мета Всесвітнього дня читання вголос полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі.
Заняття спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками щодо прочитаного, надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.
До святкування Всесвітнього дня читання вголос у Ковалівській школі долучилися учні 6-Б класу із вчителем української мови та літератури Чухно Надією Іванівною. Школярі обирали уривок із книжки, який запропонувала шкільний бібліотекар Майборода Наталія Борисівна та читали вголос усім бажаючим слухачам. Впродовж заходу всі учасники фотографували найцікавіші моменти заходу та розміщали фото у соціальних мережах із мітками #Всесвітнійденьчитання_вголос #Читаємовголос Ваші порадники-бібліотекарі та ін.
Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює твій словниковий запас, розвиває увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію. Приєднуйтесь до акції Читаємо вголос. Чекаємо на вас у нашій шкільній бібліотеці.