«Поезія-це завжди неповторність…»
Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Пробуджується все навколо. З – під снігу пробиваються перші пагінці свіжої зелені…. Ранкова роса…. Краплини дощу на сонці, перше кохання.
Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів.
Поезія….. Зміст цього слова кожен з нас розуміє по – своєму. Це найважливіше культурне явище, це всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, це головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу.
Ніхто з нас, напевно, ніколи не задумувався, що поезія як віршована мова народилася ще на зорі людської цивілізації. З усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша. Майже всі народи мали віршовану мову вже на початку свого духовного життя – свій віршований епос, свої пісні.
От і в Ковалівській школі з 9 по 12 березня проходив тиждень поезії.
Хоча 8 березня – вихідний день, але поетичні нотки заполонили мережу : всі поспішали привітати друзів, колег, рідних зі святом весни, краси та любові.
А 9 березня , як і щорічно, ми вшановували Великого Кобзаря. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження.
Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість, гідність та продовжує об'єднувати нас через століття.
У школі відбулося багато заходів. Учні молодших класів разом із учителькою Лещенко І.В. створили лепбук «Тарасова доля», взяли участь у вікторині «Життєві шляхи Тараса».
Учителі-словесники провели інформаційні години , присвячені творчості генія української літератури та мистецтва.
Традиційно відбувалися конкурси на краще виконання віршів Шевченка. Учні школи активно включилися у челендж «Шевченківські читання».
Проводилися тематичні онлайн уроки. Діти створювали ілюстрації до творів.
У шкільній бібліотеці був проведений круглий стіл « Пізнаємо Кобзаря».
А також учителі школи читали свої улюблені поезії українських письменників.