Акція 16 днів проти насильства

Дата: 26.11.2020 17:21

За рекомендацією Міністерства освіти і науки КЗ Ковалівський НВК « ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» з 25 листопада по 10 грудня планує  організувати  та провести  навчальні заняття та інші заходи з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

У Міністерстві освіти зазначають, що Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» проводиться щороку з 25 листопада до 10 грудня з нагоди відзначення 25 листопада — Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня — Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня — Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня — річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня — Міжнародного дня прав людини.

Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім'ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім'ї та захисту прав жінок.

Інформацію про заплановані заходи  розміщено на сайті Ковалівського НВК. Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/77589/ а саме:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

1) Захист дітей онлайн;

2) Сексуальний шантаж;

3) Секстинг;

4) Секс-чатинг;

5) Грумінг;

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням.

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням.

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням.

Всі вищевказані та інші матеріали Проекту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

План заходів з проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня в Ковалівському НВК.

Дата проведення

1.

Оформлення інформаційного стенду «Захисти життя – зупини насильство!»

2.

Висвітлення інформації на сайті школи. Інформація для батьків та учнів школи, щодо попередження насильства в сім’ї та поза її межами.

Бесіда: «Шляхи запобігання насильству.»  (2-Б клас)

3.

Бесіда «Сімя – простір без насилля.»

Виховна година «Stop булінг» (9-Аклас)

Виховна година «Домашнє насильство – прихована драма» (11клас)

4.

Конкурс малюнків « Щасливе дитинство.» (1-4 класи)

Виховна година «Права дітей на особливу турботу.» (7-А клас)

Година спілкування «Мій улюблений світ без насильства.» (2-А клас)

5.

Урок з елементами тренінгу «Захисти себе від ВІЛ.» (10-11 класи)

Виховна година «Усі ми різні, усі ми рівнв» (7-Б клас)

Бесіда: «Зупинимо насильство над дітьми разом». (1-А клас)

6.

Година психолога « Профілактика ранніх статевих стосунків, хвороб що передаються статевим шляхом, СНІДу.» (9 клас).

Виховна година «Торгівля людьми – проблема суспільства та особлива форма насильства.» (10 клас)

7.

Урок толерантності « Доброзичливі стосунки з оточуючими.» (1-2 класи)

Етикет спілкування з людьми з обмеженими фізичними можливостями. (4-6 класи)

Виховна година «Мій улюблений світ – без насильства.» (5-А клас).

8.

Акція «Наші пальчики проти насильства.»  (1-4 класи)

Вікторина « Знавці права» (8-Б клас)

Виховна година «Добро чиниш – себе прославляєш, зло чиниш – себе принижуєш.» ( 8-А клас)

Виховна година «Як поводитися з незнайомими людьми?» (5-Б клас)

9.

Урок з елементами тренінгу « Мої права та обовязки.» ( 7 класи).

Виховна година. Відеоуроки «Батьківство у вік цифрових технологій» (6-Аклас)

Круглий стіл «Життя дається один раз.»    (3-А клас)

10.

Круглий стіл з педагогічним колективом «Профілактика насильства та жорстокого поводження серед учасників освітнього процесу».

Бесіда: «Діти жертви насильства». Перегляд відеоролика «Стоп насильство!» (3-Б клас)

11.

Гра-квест «Знай свої права і виконуй свої обовязки.» (1-2 класи)

Конкурс малюнків «Щаслива сімя – без насильства.» (4-Б клас)