Мій підручник – добрий друг, всім приємно брати до рук

Дата: 19.10.2023 17:45

Згідно плану роботи КЗ «Ковалівський ліцей» та шкільної бібліотеки у жовтні 2023 року відбулася  перевірка стану підручників  у складі  педагога організатора І.М. Мартинюк, завідуючої бібліотеки Н.Б. Майбороди та представників учнівського самоврядування.

Перевірялись наявність підручників  на уроці та наявність обкладинок, а також  їх зовнішній вигляд. У деяких учнів були виявлені такі порушення правил користування підручниками:

1. Учні не користуються закладинками, загинають листи, вкладають зошити у підручник;

2. Не підписують своє прізвище і навчальний рік, що ускладнює виявити справжнього господаря підручника;

3. Недбало ставляться до підручників, не тримають їх в обкладинках, від чого підручники псуються і швидко приходять в непридатність. Їм було вирішено надати час для зміни ситуації.

В результаті перевірки зробили висновок:

1. Необхідно посилити контроль щодо збереження бібліотечних підручників, адже підручник, розрахований не менше ніж на 5 років.

2. Класним керівникам про результати перевірки повідомити батькам;

3. Провести всередині класу роз'яснювальну роботу щодо збереження підручників та  усунути всі зауваження;

4. Провести наступний рейд з метою контролю за станом збереження підручників.

Зберегти підручники - справа не складна!

Треба тільки дотримуватись цих  рекомендацій:

1. Всі одержані підручники слід утримувати в охайному вигляді. Отримавши  підручник  обгорніть його.

2. Не загинайте кутів на сторінках підручника, користуйтеся закладкою.

3. Не кладіть в підручники ніякі предмети, від цього рветься плетіння й відриваються сторінки.

4. Перш ніж узяти до рук підручник, вимийте руки.

5. Не малюйте на сторінках підручників,  не робіть примітки ручкою або олівцем.

6. Поводьтесь з підручниками так, щоб передати їх своїм молодшим  товаришам як новенькими!

7. Перед поверненням підручників до бібліотеки, приведіть їх у порядок. Якщо підручник загублений або зіпсований учнем, батьки повинні замінити його аналогічним підручником.

Шановні діти!

Правила користування підручниками для всіх єдині. Однак, деякі з вас встигають зіпсувати їх за один рік. Закладки, обкладинки продовжать життя підручника. Сподіваємося  на свідоме ставлення кожного учня до своїх перших помічників в навчанні - шкільних підручників.

Шановні батьки!

Поцікавтеся, в якому стані підручники у вашої дитини! Простежте за тим, щоб після закінчення навчального року підручники, які підлягають ремонту, були своєчасно відремонтовані і здані в бібліотеку.

Дякуємо за співпрацю.