День банана
10 квітня в багатьох країнах відзначають День банана. Насправді, День банана - це веселе та смачне свято, яке нагадує про важливість правильного харчування та здорового способу життя. Сьогодні у всіх бажаючих з'являється чудова нагода з'їсти банан і порадіти його корисним властивостям. І наші учні 3-А класу сьогодні відсвяткували день банана. Дізналися багато корисного та цікавого про банан. Та приготували страви з бананом.
Сьогоднішнє свято присвячене одній з найпопулярніших і найкорисніших рослин у світі. Воно надає чудову можливість насолодитися бананом і дізнатися про нього більше. Точна історія виникнення свята невідома, але воно стало широко відзначатися завдяки любителям бананів, які цінують їх смакові та поживні властивості. Чому саме 10 квітня, спитаєте ви? Відповідаємо - цього дня в 1963 році в Лондоні вперше банани надійшли у продаж.
Майже всі люди у світі знають, як виглядає банан і який він на смак. Вважається, що це найпопулярніший плід на планеті і четверта за популярністю сільськогосподарська культура у світі (після пшениці, рису та кукурудзи). Щороку в світі з'їдається понад 100 мільярдів бананів.
Усі ми звикли називати банан фруктом. Під цим терміном ми розуміємо великий та смачний плід, який має солодку м'якоть чи начинку. Тому на побутовому рівні (у народі) цілком можна називати його фруктом.
Всі ми вважаємо, що банани ростуть на деревах. Виявляється, бананова пальма не що інше, як трава. Помилка виникла через те, що бананове стебло є дуже щільним і високим, у принципі схожим на дерево. І все-таки, незважаючи на свою висоту - банан багаторічна трава, яка плодоносить, потім гине і знову випускає новий пагін.
- Банани є однією з найдавніших рослин, що культивуються, їх вирощували ще близько 10 000 років тому.
- З відомих майже тисячі видів жовтих ягід, лише шість видів бананів є солодкими та їстівними. У масовому виробництві переважає сорт «Кавендіш».
- Індія є найбільшим виробником бананів у світі.