«16 днів проти насильства»
За традицією 25 листопада у нашій школі відбувся старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення. Учні нашої школи активно приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Проведено низку тематичних виховних заходів, бесід та інтерактивних занять.
У рамках акції були проведені такі заходи заходи:
- профілактичні бесіди «Запобігання насильству» (учні 8-9 класу);
- поширення рекомендацій для батьків учнів « Як уникнути насильства та захистити своїх дітей.»;
- година спілкування «ВІЛ/СНІД – реальна загроза людству.»(учні 10-11 класу);
- урок доброти «Друзі з особливими потребами.» (учні 1-4 класі);
- урок милосердя, присвячений Міжнародному дню волонтера «Твори добро, бо ти – людина….» (учні 6-7 класів);
- заняття з елементами тренінгу « Національна дитяча гаряча лінія.» (учні 5-6 класів).
Метою заходів було - посилення інформаційно-просвітницької роботи; збільшення знань про всі форми насилля; ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику.
Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.
Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за
наступними номерами:
- Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово).
- Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні «15-47».
- Національна «гаряча» лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею та попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації Міжнародного жіночого правозахисного 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
Міністерством внутрішніх справ України створено чат-бот #ДійПротиНасильства у месенджері Telegram, який допомагає запобігати домашньому насильству.
ЗУПИНИМО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО!!!