•       Сприяйте і постійно контролюйте роботу своїх дітей.

•       Визначте постійне місце дитини, де б їй зручно було виконувати домашнє завдання, читати книжки, газети. Світло повинно падати на книгу або зошит із лівого боку.

•       Стежте, щоб дитина вчасно прийшла до школи та своєчасно поверталася. Контролюйте, чи не було пропусків, спізнень.

•       Вимагайте, щоб дитина сідала за уроки у передбачений режимом час, працювала сумлінно. Після кожних занять – 10 хвилин необхідно відпочивати.

•       Не відривайте дитину від роботи під час виконання домашнього завдання. Вимкніть радіоприймач і телевізор; не дозволяйте іншим заважати дитині.

•       Перевіряйте виконані письмові роботи,  нехай дитина розповість вивчене своїми словами, відповість на запитання.

•       Щоденно продивляйтесь щоденник дитини, перевіряйте, чи всі уроки записані, які одержано оцінки, зауваження.

•      Виховуйте любов до навчання та школи, повагу до вчителя,  старших.

•       Не критикуйте при дітях учителя,  школу; про помічені недоліки кажіть самому вчителю, директорові школи.

•       Частіше розмовляйте з дитиною про те, що було цікавого, що заважає їй краще вчитися, давайте поради, поділіться досягненнями у своїйроботі.

•       Один-два рази на місяць відвідуйте школу, розмовляйте з учителями, класним керівником про успішність та поведінку дитини.

•       Обов’язково відвідуйте всі батьківські збори, використовуйте запропоновані поради, допомагайте у роботі батьківського комітету.

•       Не допускайте в сім’ї сварок, обману.

•       Не просіть дітей купувати цигарки та спиртні напої.

•       Давайте можливість дітям один раз на тиждень ходити в кіно, привчайте слухати музику, читати художню літературу, виховуйте інтерес до образотворчого мистецтва, фізкультури.

•       Передплачуйте дітям  газету, журнал, заохочуйте, щоб розповідали вам новини.